Systém FIBARO je bezdrátová inteligentní elektroinstalace a nejvhodnější řešení pro automatizaci budov.

Fibaro nabízí snadnou instalaci bez nutnosti sekání do zdí a nevyžaduje tahání stovek metrů kabelů. Naše miniaturizované moduly mohou být snadno instalovány za jakýmkoli vypínačem v běžné elektroinstalační krabici. Jsou kompatibilní s každými elektrickými rozvody. Fibaro také umí řídit LED svítidla či zářivky v elektrických rozvodech bez nulového vodiče (starší typy elektrických rozvodů).

Moduly Fibaro nejsou trvale spojeny s infrastrukturou budovy. Takže pokud chcete rekonstruovat svůj byt či dům, například zbourat a postavit nějaké stěny, tak to není problém. Prostě to udělejte. Jednoduše vyndejte moduly ze zdi a namontujte je na novém místě. Díky mesh topologii sítě si moduly aktualizují svoje umístění a budou opět spolupracovat se zbytkem systému.

 

Snadné ovládání z telefonu či tabletu

Fibaro má své vlastní aplikace pro telefony a tablety od Apple (iOS) a s Androidem. Umožňují snadné ovládání celého vašeho domova, ať již jste doma, či na cestách (pomocí služby home.fibaro.com).

Mimoto aplikace Fibaro podporují příjem oznámení, takže důležitá informace se vám zobrazí hned na displeji telefonu a nečeká, až si pustíte aplikaci.

Vzdáleně si můžete nejen zapnout světla a stáhnout žaluzie, ale třeba také se podívat na kamery.


Mozek vašeho domova

Systém Fibaro dohlíží na stav jednotlivých zařízení a  v případě nutnosti vás informujte o případné chybě či nehodě. Fibaro také zná přesnou polohu vašich žaluzií či markýz a aktuální stavy všech zařízení.

Všechny prvky se dokáží automaticky aktualizovat. Řídící jednotka (mozek inteligentní domácnosti) také automaticky ukládá zálohu vašich nastavení. Zařízení napájená z baterie vám dají dopředu vědět, kdy bude potřeba výměna baterie. Pokud vyrazíte na dovolenou a zapomenete přepnout topení do útlumového režimu, Fibaro vám pošle zprávu, zda to má udělat za vás.

 
Přehledné grafické rozhraní

Pro konfiguraci a nastavení systému slouží přehledné grafické rozhraní běžící v libovolném webovém prohlížeči. V něm snadno nastavíte závislosti mezi zařízeními, scény a také jakoukoli další inteligenci. Nepotřebujete k tomu ani speciální software ani volat na technickou podporu. Prostě chytrý domov jak má být.

Bezpečí

Pokud již máte alarm, systém Fibaro se na něj snadno napojí.Pokud alarm nemáte, můžete jej s pomocí Fibara vytvořit.

Každý modul pracuje nezávisle na řídící jednotce. Moduly se dokonce baví (vyjma složitých scén) napřímo mezi sebou. Takže i když se poškodí řídící jednotka a systém detekuje například požár nebo zaplavení vodou, každý modul ví co má dělat. Žaluzie vyjedou nahoru, otevřou se okna, aktivuje odvětrávání, venkovní světla začnou blikat (aby hasiči lépe trefili), atd.

Instalace >>>